- Salvador Dalí
-

Surrealistycznego Malarza w Sztuce 
  
      Salvador Dali's dzieła sztuki malarstwa, jak równieź zdobia; rze źby i blask muzeów, domów i budynków na całym świecie. On jest nie tylko jednym z najbardziej płodnych surrealistyczny malarza XX wieku, ale równieź jednym z najbardziej wpływowych artysty Hiszpanii wraz z Pablo Picasso, Joan Miro, Francisco Goya i Diego Velázquez.

Lata młodszych
      Dali urodził się w 1904 roku w małej wsi miejscowość położona na pó łnocno-wschodnim naroz.niku w Hiszpanii w prowincji Girona, 16 mil od granicy francuskiej, zwany Figueras. Salvador, którego formalna nazwa to Salvador Domingo Felipe Jacinto Dalí i Domenech, urodził się w dość zamożnej rodzinie (rzekomo z mauretańskim / arabskiego pochodzenia), którego ojciec był udaną prawnikiem i notariuszem w tym obszarze.

Jego Rodzina
      Jego rodzina miała letnim domu na wybrzeżu Morza Śródziemnego w małych rybackich miejscowości Cadaqués. To właśnie w tej ma łej wioski rybackiej, że Salvador miał swój pierwszy Studio Sztuki, który został zbudowany dla niego przez jego rodziców. Salvador ojca, Salvador Dalí i Cusí uznano ścisłe i jego matka, Felipa Domenech Ferres uznano za bardziej kochająca i mniej dyscyplinarny. Ona zachęca swojego syna artystycznych umiej ętności. Salvador miał siostre;, Ana Maria, trzy lata młodsza od niego. Starszy brat, również o nazwie Salvador umarł zanim się urodził. W wieku 17 Salvador matka zmarła na raka piersi. Śmierci jak również jej wpływ jako silny, ale w znacznym stopniu wpłyneły Matka matki jego sztuce na przestrzeni lat.

Edukacja
     
W bardzo wczesnym wieku szkolnym Salvador Dali rozpoczął w San Fernando Akademii Sztuk Pięknych w Madrycie i w wieku 21 lat miała swój pierwszy pokazano w Barcelonie. On stał się znany na a renie międzynarodowej, kiedy jego obrazy artysty by ły prezentowane na arenie międzynarodowej Carnegie Wystawa w Stanach Zjednoczonych w 1928 roku.

Wpływ Dalí żony
     W 1928 roku, Dali spotkał jego żonę, Gala (Elena Ivanovna Diakonova), który urodził się w języku rosyjskim w Tatarstan, Rosja. Urodził się w wyrafinowania i intelektualnej refleksji, Gala i Salvador w związku małżeńskim w Hiszpanii w 1934 roku. Nawet jśli Gali wynosł 10 lat starszy, a wcześniej w związku małżeńskim z innym malarzem, Paul Éluard, chociaz. Gala miała humoru sprawy podczas jej mażeństwo, Salvador Dali i Gala pozostawał w związku małżeńskim aż do śmierci w 1982 roku. Jej wpływ na życie Salvador jako żona, dobry przyjaciel i pomógł Przedsiębiorca kapitulować Dali's artystycznego wyrazu do publicznych w oko nie tylko w Europie, ale w Ameryce Północnej i Południowej.

Artyści Europy

 • Vincent Van Gogh
 • Salvador Dalí
 • Édouard Manet
 • Joan Miró
 • Émile Zola
 • Pablo Picasso
 • Claude Monet
 • Rembrandt
 • Paul Cézanne
 • Vincent Van Gogh
 • Henri Matisse

Jego sztuki
      Pism Sigmund Freud, religijnego wychowania katolickiego i silny rodzicielskiej matki (która zmarła, gdy był Salvador Dali 17) w znacznym stopniu pod wpływem jego sztuki. Z symboliki powiązane z jego obrazów i rzeźb, Dali Dali stał sie; jednym z liderów w surrealizmu, Salvadora Dali i jego żona, Gala nie bez kontrowersji. Oni otwarcie popierał dyktator Hiszpanii, Francisco Franco po hiszpańskiej wojny domowej w 1939 roku. Jego malarstwo, "Soft Budownictwa z gotowanej Fasola" namalowany w 1936 roku niekoniecznie portretował ich poparcie dlareżimu Franco, ale jego zażarty pogarda dla wojny, zwłaszcza mogiła latach hiszpańskiej wojny domowej

      Dali był nie tylko wielkim malarzem, ale również pracował na różnych rzeźb, filmów i książek, jak dobrze. Jego różne dzieła sztuki reprezentowana czasami jego ostentacyjny i egotistical siebie. W wywiadzie, stwierdziła: Salvador Dali "Dali jest nieśmiertelna i nie umrzec'". Jego sztuka jeszcze nawet niepopularnych z jego cech osobowości jeszcze popularne na całym świecie. Salvador Dali zmarł w mieście rysunek, Hiszpania od powikłań oddechowych i niewydolności serca w 1989 roku.


www.SalvadorDalí.com